דברי ראש המעוצה

דברי ראש המעוצה

כמי שנבחר, באוקטובר 2018, לכהן כראש המועצה האזורית אלבטוף, אני רואה בתפקיד המאתגר הזה שליחות של ממש.

השילוב שבין אוכלוסייה מוסלמית בדואית ומוסלמית שאינה בדואית היא פוטנציאל להמחשה, כי החיים המשותפים- חרף הבדלים כאלה ואחרים- בהחלט אפשריים.

אני רואה את עצמי כראש רשות של כלל התושבים- אלה שבחרו בי ואלה שלא, אלה שהם בדואים ואלה שהם לא, אלה שמאמינים בניסים ואלה שלא.

אני מזמין אתכם להניח לרגע את הציניות וההבטחות הרבות שניתנו בעבר ולא מומשו, לזנוח את האכזבה ממנהיגות שפעלה לקדם את עצמה ולא את התושבים, להתנתק מהציניות שמאפיינת את כולנו ולהצטרף אלי ליצירת עתיד טוב יותר בעבור ילדינו, עתיד שטומן בחובו תעסוקה והעצמה, חינוך והכנה ראויה להמשך הדרך, מקומות בילוי ופנאי שהם מנת חלקה של החברה כולה ולא רק של העשירים וטיפוח חברה שיש בה נתינה והתנדבות ללא תמורה, מתוך מקום ערכי.

מהמקום הזה אני מבקש לשתף אתכם בחזון שלי:

  • אנו נתכנן ונאשר את תכנית המיתאר למועצה האזורית, כך שהתכנון והבניה ייעשו על קרקע יציבה ובטוחה, כזו שתוכל להעניק יציבות ושירותים בעבור התושבים.
  1. אנו נפעל לפתח, יחד עם המועצה האזורית השכנה לנו- עמק יזרעאל- את אזור התעשייה המשותף לשתי המועצות. יחד, נקדם וועדת היגוי משותפת שמבסגרתה נחשוב מה הדרך הנכונה ביותר לייצר מקומות עבודה, להעצים את שתי האוכלוסיות, לקדם שיתופי פעולה בעבור הצעירים בשני הצדדים ולוודא שתהיה הכנסה בת קיימא בעבור המועצה האזורית אלבטוף.
  1. אנו נפעל למנף את הנכסים שיש למועצה האזורית בדמות התיירות לכדי מנגנוני צמיחה כלכליים בני קיימא.

בתוך כך, אנו נמפה ונאתר הזדמנויות להפיכת מוקדים מסוימים במסגרת המועצה האזורית ליעדים תיירותיים.

  1. אנו נפעל לבדיקת האפשרות להבאת מיזם חברתי יוקרתי, שמקורו בזירה הבינלאומית, לקדם פיילוט חברתי-ערכי אצלינו.

 

את כל זה נעשה באופן שיערב את התושבים בכלל ואת הצעירים מכל ארבעת הכפרים בפרט. כמו כן, אני מתכנן לשים דגש רב מאוד על נתינת הצעירים, התנדבותם ושילובם בכל הנעשה. ההתנדבות תהווה עבורם אבן דרך משמעותית להעצמה אישית, לצבירת ניסיון משמעותי לעתידם, ליצירת קשרים שיועילו להם בעתיד וכן- יבטא דרך ערכית להעניק לחברה ללא תמורה, שכן נתינה משמעה קבלה בדת האסלאם.

בנוסף, את כל האמור לעיל נבצע תוך שיתוף פעולה עם מספר רב של גורמים- משרדי הממשלה השונים, הקהילה הדיפלומטית שמשרתת בישראל, תורמים מישראל ומהזירה הבינלאומית, יועצים מקצועיים שונים בתחומים הרלבנטיים.

אני מאמין, כי עלינו במועצה שבראשותי לפעול בשקיפות, ולהוביל דרך ערכית אך נחושה לטובת ביצוע. הביצוע לא יהיה מיידי ויצריך זמן ואורך רוח מצד התושבים. האתגר שלקחתי על עצמי הוא לשרת את התושבים ולא להמתין שהתושבים ו/או המועצה ישרתו אותי. אני מזמין אתכם להצטרף אלי במסע הזה.

כמו שהצייר בעל השם העולמי, סלבדור דאלי אמר, "אינטליגנציה ללא אמביציה היא כמו ציפור ללא כנפיים". אני מזמין אתכם, ובעיקר את הצעירים-

בואו תהיו הכנפיים של המועצה, כדי שנוכל לעוף ביחד.